(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Quad (Nr 7040711)

Quad

Marka i model:

.

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

250

Dystans: 569.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Łochowice

Od 14 gru 2020 do 20 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Międzybrodzie Bialskie

Od 14 gru 2020 do 20 gru 2020


Transport quada

Quady często są to wartościowe maszyny i z tego powodu powinno się je bardzo ostrożnie przewozić. Głównym czynnikiem jest odpowiednie osłonięcie quada przed uszkodzeniem w czasie przewozu.

Quady przeważnie transportuje się przyczepą, ale zdarza się także samochodem dostawczym lub o sporych wymiarach samochodem osobowym (przewóz ostatnią metodą nie zalecamy, albowiem w trakcie transportu można zniszczyć zarówno quada oraz auto osobowe).

W przypadku, gdy przewozimy quada na przyczepce, powinno się unieruchomić go za pomocą 4 pasów mocujących. Nabywając pasy mocujące należy nie zapominać, żeby nie były zakończone otwartym zaczepem, ponieważ w czasie przewozu pojawiają się różnego rodzaju drgania, a taka taśma może swobodnie się wypiąć. Taśmy mocujące wykonane są z mocnego surowca, jednak w trakcie transportu, istotne jest żeby zwrócić specjalną uwagę, aby taśmy nie ocierały się o żadne chropowate elementy, albowiem mogą się uszkodzić i przerwać.

W momencie, kiedy przewozimy quad przy pomocy samochodu dostawczego, także trzeba go unieruchomić. Najlepiej jest zrobić to przy pomocy taśm mocujących i dodatkowo pomyśleć o dodaniu obijaków w taki sposób, żeby i quad i auto dostawcze nie ucierpiały w czasie przewozu. Przy transporcie quada za pomocą innego samochodu, powinno się pomyśleć o wylaniu zawartości jego baka. Warto to zrobić, albowiem podczas przewozu paliwo albo olej potrafią się powylewać i pobrudzić auto od środka. Takie okoliczności dodatkowo obniżą komfort podróży samego kierowcy.

Jeżeli zlecamy przewóz quada przez przewoźnika, wówczas dobrą praktyką jest utwierdzić się czy ma stosowny sprzęt do załadunku oraz rozładunku.

Koszt transportu quada na ogół zależy od odległości którą ma do pokonania pojazd. Aby poznać realną cenę przewozu quada, możemy opublikować ofertę przewozu na giełdzie przewozowej takiej jak Clicktrans.pl, gdzie znajduje się tysiące firm przewozowych, które specjalizują się w takich przewozach.