(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Quad 250 (Nr 5751998)

Quad 250

Marka i model:

Quad 250

Waga w kg (łączna):

90.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1058.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Wurster Nordseeküste

Od 22 sty 2020 do 29 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 24 sty 2020 do 31 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.