(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

QUAD ATV 250 (Nr 7396954)

Marka i model:

QUAD ATV 250 nowy

Długość [m]:

1.75

Szerokość [m]:

1.15

Wysokość [m]:

1.17

Waga w kg (łączna):

140

Dystans: 857.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Drawsko

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dania, Jutlandia Środkowa, Marslet

Termin elastyczny


Transport quada

Quady często są to wartościowe maszyny i dlatego trzeba je naprawdę ostrożnie transportować. Ważnym parametrem jest dobre zabezpieczenie quada przed zniszczeniem podczas transportu.

Quady z reguły transportuje się na przyczepce, jednak zdarza się również samochodem dostawczym lub większym pojazdem osobowym (transport ostatnią metodą nie polecamy, albowiem w czasie transportu można zarysować zarówno quada jak i samochód osobowy).

W przypadku, gdy przewozimy quada na naczepie, należy unieruchomić go za pomocą 4 taśm mocujących. Kupując taśmy mocujące warto nie zapominać, aby nie były zakończone otwartym zaczepem, albowiem podczas przewozu zdarzają się różnego rodzaju drgania, a taki pas może zwyczajnie się wypiąć. Pasy mocujące zrobione są z odpornego tworzywa, jednak w czasie przewozu, należy zwrócić specjalną uwagę, aby taśmy nie ocierały się o żadne szpiczaste elementy, dlatego, że mogą się przetrzeć i rozedrzeć.

W momencie, kiedy przewozimy quad za pomocą samochodu dostawczego, także powinno się go unieruchomić. Najbezpieczniej jest zrobić to za pomocą taśm mocujących i dodatkowo pomyśleć o dodaniu obijaków w taki sposób, żeby i quad i auto dostawcze nie poniosły szwanku w trakcie transportu. W trakcie przewozu quada przy użyciu innego samochodu, trzeba pomyśleć o opróżnieniu go z paliwa. Trzeba to zrobić, ponieważ w momencie jazdy benzyna czy inne substancje mogą się wylać i wybrudzić samochód od środka. Takie warunki także zmniejszą komfort podróży samego kierowcy.

W przypadku, gdy zamawiamy transport quada przez firmę transportową, trzeba utwierdzić się czy ma odpowiedni sprzęt do załadunku jak i rozładunku.

Koszt przewozu quada przede wszystkim zależy od odległości jaką ma do pokonania pojazd. Kiedy chcemy poznać faktyczną cenę przewozu quada, możemy wystawić ofertę przewozu na giełdzie przewozowej takiej jak Clicktrans.pl, gdzie znajduje się tysiące przewoźników, którzy specjalizują się w takich przewozach.