(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

quad cf moto 800 (Nr 5743639)

Marka i model:

cf moto 800

Waga w kg (łączna):

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1587.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saara, Saarbrücken

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Tunezja, Gubernatorstwo Tunis, Tunis

1 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak tylko pozornie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.