(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

quad loncin (Nr 7310731)

Marka i model:

loncin

Długość [m]:

1.6

Szerokość [m]:

1.1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

120

Budżet zlecenia [zł]:

200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 454.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Wola Piasecka

26 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Solkieniki

7 lut 2021


Transport quada

Quady często są to kosztowne maszyny i z tego powodu należy je bardzo ostrożnie przewozić. Głównym parametrem jest odpowiednie zabezpieczenie quada przed zniszczeniem w czasie transportu.

Quady zazwyczaj przewozi się na przyczepce, jednak zdarza się również samochodem dostawczym lub o sporych wymiarach samochodem osobowym (przewóz ostatnim sposobem nie zalecamy, gdyż podczas transportu można uszkodzić jednocześnie quada oraz samochód osobowy).

W przypadku, gdy transportujemy quada na przyczepce, powinno się unieruchomić go korzystając z czterech pasów mocujących. Wybierając taśmy mocujące warto pamiętać, aby nie były zakończone niezamkniętym zaczepem, dlatego że podczas przewozu zdarzają się różnorakie drgania, a taka taśma może swobodnie się wypiąć. Taśmy mocujące wytwarzane są z mocnego materiału, jednak podczas przewozu, powinno się zwrócić wyjątkową uwagę, żeby taśmy nie ocierały się o żadne kanciaste części, gdyż mogą się uszkodzić i rozedrzeć.

Kiedy transportujemy quad za pomocą samochodu dostawczego, również trzeba go unieruchomić. Najbezpieczniej jest wykonać to przy pomocy pasów mocujących i dodatkowo dołożyć obijaki w taki sposób, żeby i quad i auto dostawcze nie uszkodziły się w trakcie przewozu. W trakcie przewozu quada przy użyciu innego pojazdu, trzeba pomyśleć o wylaniu zawartości jego baka. Należy to zrobić, gdyż w czasie transportu paliwo lub inne płyny potrafią się wylać i wybrudzić auto od wewnątrz. Takie okoliczności dodatkowo obniżą komfort podróży samego przewoźnika.

W momencie, kiedy zamawiamy przewóz quada przez firmę transportową, wówczas dobrą praktyką jest przekonać się czy ma należyty sprzęt do załadunku oraz wyładunku.

Koszt przewozu quada przede wszystkim zależy od odległości jaką ma do pokonania pojazd. Kiedy chcemy poznać faktyczną cenę przewozu quada, proponujemy wystawić ofertę transportu na giełdzie przewozowej takiej jak Clicktrans.pl, w jakiej znajduje się tysiące przewoźników, którzy specjalizują się w takich transportach.