(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-29 10:03

quad polaris

(Nr 2121342)
quad polaris

Marka i model:

polaris

Waga w kg (łączna):

300.00

Dystans: 1757.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Great Torrington, EX38 8, Wielka Brytania

29 paź 2017

Adres i termin dostawy

Kłodzko, 57-300, Polska

Termin elastyczny