(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Quad polaris (Nr 7262992)

Waga
Sztuk
Quad polaris
Długość
180 cm
120 kg
1
Łączna waga:
120 kg
Dystans
286 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Skórzec

Od 19 sty 2021 do 20 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Partynia

27 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.