(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

quad x 1, Yamaha Grizzly 550 x 1 (Nr 7622296)

Waga
Sztuk
quad
Długość
150 cm
300 kg
1
Yamaha Grizzly 550
Długość
206 cm
293 kg
1
Łączna waga:
593 kg
Dystans
456 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Ostrów Mazowiecka

6 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

10 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.