(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-02 17:51

Quad z Francji do Polski, zapraszam!!

(Nr 2251530)
Quad z Francji do Polski, zapraszam!!

Marka i model:

Polaris 400

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1986.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Dolus-d'Oléron, 17550, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tuchola, Polska

Termin elastyczny