(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-29 13:16

Quiero enviar una moto suzuki v-strom 650.No pago mas de 100€

(Nr 2246919)

Marka i model:

Suzuki v-strom 650

Waga w kg (łączna):

190.00

Budżet zlecenia [€]:

98

Dystans: 529.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Malaga, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny