(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 19:47

Quisiera ir de vacaciones turista a Brasil saliendo desde España o Portugal lo q fuera mas fácil y e

(Nr 2651092)
Quisiera ir de vacaciones turista a Brasil saliendo desde España o Portugal lo q fuera mas fácil y e

Marka i model:

Citröen c4 coupe

Waga w kg (łączna):

900.00

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu auta

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Salvador, Brazylia

Termin elastyczny