(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

R1200 GS (Nr 5252298)

R1200 GS

Marka i model:

BMW R1200 GS

Waga w kg (łączna):

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 13845.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 1 mar 2020 do 2 mar 2020

Adres i termin dostawy

Republika Południowej Afryki, Western Cape, Kapsztad

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.