R1200gs (Nr 5172102)

R1200gs

Marka i model:

BMW r1200gs

Waga w kg (łączna):

540.00

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1652.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 25 sty 2020 do 1 lut 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

25 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.