(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

race bike (Nr 7578363)

race bike
Waga
Sztuk
race bike
10 kg
1
Łączna waga:
10 kg
Dystans
2124 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 22 kwi 2021 do 26 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 28 kwi 2021 do 8 maj 2021


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiutki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu czy też nabyć odpowiedni karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy zdemontować i zdjąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru najlepiej umieścić w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić kawałkami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby albo przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie opłaca się zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie materiałów zabezpieczających paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wielkości, a również terminu wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.