(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Race bike (Nr 7592555)

Race bike
Waga
Sztuk
Race bike
14 kg
1
Łączna waga:
14 kg
Dystans
270 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 25 mar 2021 do 3 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Merseyside, Liverpool

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania albo zakupić stosowny karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle trzeba zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru przydałoby się umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach lub osłonić kawałkami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby czy też przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu warto zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców zabezpieczających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wielkości, a również daty wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.