Race bike (Nr 8001485)

Race bike
Waga
Sztuk
Race bike
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
11167 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 1 gru 2021 do 3 gru 2021

Adres i termin dostawy

Namibia, Khomas, Windhuk

Od 5 gru 2021 do 6 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub zakupić właściwy karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się odkręcić i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej ulokować w osobnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć wycinkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie opłaca się zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw ochraniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.