Race bike (Nr 8013997)

Race bike
Waga
Sztuk
Race bike
9 kg
1
Łączna waga:
9 kg
Dystans
1220 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 6 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Veneto, Boara Pisani

Od 7 wrz 2021 do 29 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć pasujący karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto zdemontować oraz ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach lub osłonić kawałkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki warto zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle należy zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów chroniących przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty realizacji transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.