Race Bike x 4 (Nr 7563657)

Race Bike x 4
Waga
Sztuk
Race Bike
10 kg
4
Łączna waga:
40 kg
Dystans
315 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin 18

12 sie 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Donegal, Malin Head

13 sie 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki rower należy pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub zakupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie , należy odkręcić i usunąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie ułożyć w odrębnych, małych kartonach bądź zabezpieczyć fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby lub przerzutki należy osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle należy zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw zabezpieczających rower.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.