race bike x 4 (Nr 7680264)

race bike x 4
Waga
Sztuk
race bike
10 kg
4
Łączna waga:
40 kg
Dystans
1121 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Hilversum

Od 5 lip 2021 do 9 lip 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 8 lip 2021 do 10 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy rower należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu bądź zakupić właściwy karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu trzeba odkręcić i ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej osadzić w odrębnych, mniejszych kartonach albo zabezpieczyć wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie warto zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw zabezpieczających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.