(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rama SKUTER (Nr 5009990)

Marka i model:

Suzuki

Waga w kg (łączna):

50

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 531.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Lublin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Starogard Gdański

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.