(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Rang Rover sport (Nr 4391165)

Rang Rover sport

Marka i model:

Rang Rover sport

Waga w kg (łączna):

2700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 417.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Elche/elx

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Alcala De Henares

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.