(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 13:07

Range Rover

(Nr 2640988)
Range Rover

Marka i model:

Range Rover Evoque

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1087.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Huelva, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Palma, 07012, Hiszpania

Termin elastyczny