Range Rover (Nr 6469685)

Waga Sztuk:
Range Rover
Długość
4300 cm
ok. 2500 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2500 kg
Dystans: 1073 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Grand-Est, Rémilly

25 sie 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wales, Rhos On Sea

13 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.