Range Rover (Nr 6903311)

Range Rover

Marka i model:

Land Rover Range Rover

Waga w kg (łączna):

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

12

Dystans: 676.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Antwerpen

Od 12 wrz 2021 do 17 paź 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Cheshire West And Chester, Crewe

Od 19 wrz 2021 do 23 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.