(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 17:36

RANGE ROVER AUTOBIOGRAPHY (Nr 3007292)

RANGE ROVER AUTOBIOGRAPHY

Marka i model:

RANGE ROVER AUTOBIOGRAPHY

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3018.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Cluj-Napoca, 400133, Rumunia

28 lip 2018

Adres i termin dostawy

Oviedo, 33001, Hiszpania

Termin elastyczny