(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 14:13

Range Rover Evoque

(Nr 2251032)
Range Rover Evoque

Marka i model:

Range Rover Evoque

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2740.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Aversa, 81031, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sztokholm, Szwecja

Termin elastyczny