Range Rover evoque (Nr 5819870)

Range Rover evoque

Marka i model:

Range Rover evoque

Waga w kg (łączna):

1818

Budżet zlecenia [€]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3533.00 km

Adres i termin nadania

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

Od 13 maj 2020 do 15 maj 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 18 maj 2020 do 1 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.