Range rover Evoque (Nr 6106007)

Range rover Evoque

Marka i model:

Land Rover, Evoque

Waga w kg (łączna):

1672

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3621.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

19 sie 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.