(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Rascal mobility scooter (Nr 4749132)

Rascal mobility scooter

Marka i model:

Rascal

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [€]:

165

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4546.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Manchester

1 sie 2019

Adres i termin dostawy

Cypr, Cypr, Pafos

Od 15 sie 2019 do 16 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.