Regal 2250 Cuddy (Nr 6496115)

Długość [m]:

6.7

Szerokość [m]:

2.50

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

1800

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 517.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Le Lavandou

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Club Nàutic Estartit

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Przewóz łodzi motorowych

Koszt przewozu łodzi motorowej uzależniony jest zwykle od wymiaru i ciężaru łodzi, jak również od długości trasy jaka jest do pokonania. Koszt przewozu małej łodzi z silnikiem to 1,20 złotych za kilometr. Jednakże cena przewozu większej łodzi motorowej lub dużego jachtu to blisko 2,50 - 3 złotych za kilometr. Koszt transportu małych, lekkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się nawet od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt niecałe 0,80 zł/km.

Na przykład, przetransportowanie łodzi o wadze 200 kg na trasie z Olsztyna do Jasła (552 km) cena wyniosła 649 złotych, zatem 1,20 zł/km. Za transport łodzi o ciężarze 350 kilogramów na odcinku z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 km) kosztował 550 złotych, zatem 2,30 zł/km.

Za transport jachtu o wadze aż 700 kg na odcinku Bourne (UK) – Nowa Sól (1462 km) zapłacono 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

Nim wycenimy transport łodzi warto upewnić się, czy gabaryty podane przez wytwórcę łodzi to realne wielkości łodzi. Długość liczymy od końca dziobu do środka rufy, za to szerokość wskazuje punt, w którym łódź z silnikiem jest najszersza.

Formalności

Przy transporcie łodzi radzi się wybór mało uczęszczanych dróg jak i również unikanie godzin o wysokim natężeniu ruchu drogowego. Masa łodzi i lawety nie może być większa niż 3,5 tony, w przeciwnym razie przewoźnika obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź będzie przewożona drogą morską, konieczne jest posiadanie papierów upoważniających do pływania. Należy poinformować przewoźnika, czy łajba jest ubezpieczona, a także czy posiadają w niej środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.