(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Regards (Nr 5608819)

Regards

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 259.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Wenecja Euganejska, Werona

3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Tyrol, Nauders

4 lip 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania czy też zakupić taki karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba odkręcić i zdjąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się ułożyć w osobnych, małych kartonach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby albo przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy osłonić papierem albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.