(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-05-26 10:56

reifen (Nr 2752492)

reifen

Długość [m]:

40

Szerokość [m]:

8

Wysokość [m]:

2.591

Waga w kg (łączna):

8000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne skrzynie wykorzystywane w transporcie niewielkich pakunków (drobnicy), które zwykle podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są zapakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica bywa także umieszczana na paletach. Kontenery służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

    Konstrukcja kontenera jest wytrzymała, co umożliwia częste użytkowanie. Każdy kontener ma stosowny osprzęt, który ułatwia przymocowywanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery zazwyczaj transportuje się ciężarówkami.

Rodzaje kontenerów

    Wziętym typem kontenera jest kontener 20-stopowy, często określany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o pojemności blisko 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć prawie 10 europalet. Kontenery te zazwyczaj używa się w transporcie surowców zapakowanych.

    Osiągalne bywają również pojemniki 1C i 40-stopowe gatunku „open top” – ich rozmiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten rodzaj kontenerów używa się do przewożenia materiałów pakowanych z góry i materiałów sypkich.

    Typ kontenera „flat rack” używany bywa w przewozie pakunków potężnych i ciężkich pakunków. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

    Innymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozchylane ściany i wieko górne. Kontenery gatunku „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu kontenera

    Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od wielkości oraz rodzaju przewożonego towaru, odległości oraz dodatkowych elementów, które przewoźnik musi spełnić podczas przewozu.

Adres i termin nadania

Frankfurt, Niemcy

Od 10 cze 2018 do 13 cze 2018

Adres i termin dostawy

Cartagena, Kolumbia

15 cze 2018