(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Reklama led (Nr 4707300)

Długość [m]:

1.3

Szerokość [m]:

23

Wysokość [m]:

60

Waga w kg (łączna):

10.00

Opakowanie ładunku:

Litery świetlne led

Dystans: 1624.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Turek

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Leicester

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu rzeczy łatwo tłukących się, delikatnych oraz łamliwych jest konieczność wcześniej pomyśleć o możliwości zabezpieczenia przesyłki – w tym przypadku nie wystarczy typowy karton. Pustą przestrzeń paczki należy wypełnić miękkimi fragmentami zabezpieczającymi. Przedmiot dobrze jest owinąć w folię bąbelkową – w szczególności uwagę powinno się poświęcić rzeczom tłukącym oraz pamiętać, żeby wypełnić niezajęte przestrzenie w pudle, żeby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia rzeczy folią, zasadnicze będzie także otoczenie elementu gazetą lub włożenie go do kartonowego pudła.

Gdy transportujemy wielkie ze szkła elementy na przykład szklane półki, to trzeba ochronić je zarówno przed pęknięciem jak i przed zarysowaniem. Szklany element okręcamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w kartonie i drukowanymi literami podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy naklejkę informującą z podobnym komunikatem.

Nieduże ze szkła elementy np. szklanki, lampki dobrą praktyką jest osłonić starymi kartkami z magazynów lub papierem. W kolejnym etapie układamy je w pudle w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. W podobny sposób owijamy porcelanę. W przypadku większych szklanych rzeczy, na przykład lampy lub monitory, wypada użyć dla dodatkowej osłony miękkie materiały, takie jak bluzki oraz gąbki.

Koszt transportu elementów delikatnych zależy od wagi, wielkości, trasy oraz terminu realizacji paczki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, gdy żądamy zastosowania profesjonalnych materiałów zabezpieczających (jeśli prosimy, aby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Na przykład, na Clicktrans.pl przewóz szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt około 140 złotych. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 złotych.