(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renaul Master II 1998r (Nr 5669303)

Marka i model:

Renault Master II

Waga w kg (łączna):

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 36.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Dania Południowa, Fredericia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dania, Dania, Gmina Lunderskov

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.