(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault (Nr 4748540)

Renault

Marka i model:

Megane

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2767.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, City Of Nottingham

30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.