(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault (Nr 6299681)

Renault

Marka i model:

Renault

Waga w kg (łączna):

2200

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.