(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

renault 4 (Nr 5696219)

renault 4

Marka i model:

renault 4

Waga w kg (łączna):

570

Liczba sztuk:

1

Dystans: 855.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Granada

17 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

19 lut 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.