(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault 4 (Nr 6481052)

Renault 4
Waga Sztuk:
Renault 4
Długość
400 cm
ok. 1000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1000 kg
Dystans: 780 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Villalba De Los Barros

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Oiartzun

11 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.