(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

renault captur (Nr 5295022)

Marka i model:

captur

Waga w kg (łączna):

1230

Budżet zlecenia [€]:

00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5176.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Utrecht, Wijk Bij Duurstede

3 lut 2020

Adres i termin dostawy

Egipt, Muhafaza Ismailia, Ismailia

11 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.