(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault captur (Nr 5394186)

Renault captur

Marka i model:

Renault captur

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2908.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 25 lis 2019 do 29 lis 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Braszów, Făgăraș

Od 2 gru 2019 do 6 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.