Renault Captur (Nr 7665126)

Renault Captur
Waga
Sztuk
Renault Captur 1 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
433 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
161 cm
ok.
1333 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1333 kg
Dystans
2549 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Bielawa

Od 25 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 lip 2021 do 4 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.