Renault Captur (Nr 7675940)

Renault Captur
Waga
Sztuk
Renault Captur 1 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
433 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
161 cm
ok.
1333 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1333 kg
Dystans
2003 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Czechy, Praga, Praga

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.