(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-29 10:59

Renault Clio

(Nr 2121444)
Renault Clio

Marka i model:

Renault clio

Waga w kg (łączna):

1020.00

Dystans: 302.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Guzów, 96-317, Polska

29 paź 2017

Adres i termin dostawy

Kościan, 64-000, Polska

29 paź 2017