(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 11:44

Renault Clio

(Nr 2166606)
Renault Clio

Marka i model:

Renault Clio , rok 1994

Waga w kg (łączna):

750.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 786.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Monachium, Niemcy

Od 21 lis 2017 do 23 lis 2017

Adres i termin dostawy

Radlin, Polska

Od 21 lis 2017 do 23 lis 2017