(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-29 15:16

Renault Clio

(Nr 2247093)
Renault Clio

Marka i model:

4 Stück Renault Clio

Waga w kg (łączna):

1200.00

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Seclin, 59113, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hanower, 30167, Niemcy

Termin elastyczny