(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 12:01

Renault Clio

(Nr 2334740)
Renault Clio

Marka i model:

Renault Clio

Waga w kg (łączna):

1200.00

Dystans: 1786.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Cranves-Sales, 74380, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łęczna, Polska

Termin elastyczny