(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 13:21

renault clio

(Nr 2643224)
renault clio

Marka i model:

clio

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3262.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Don Benito, 06400, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Krajowa, 200402, Rumunia

Termin elastyczny