(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault clio (Nr 4924978)

Renault clio

Marka i model:

Renault clio

Waga w kg (łączna):

1005.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 694.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Oñati

21 sie 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Centro, Coimbra

Od 30 sie 2019 do 30 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.