Renault Clio (Nr 5274498)

Renault Clio

Marka i model:

Renault Clio 1100 2012

Waga w kg (łączna):

800

Budżet zlecenia [€]:

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1690.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

2 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.