Renault Clío (Nr 5998563)

Renault Clío

Marka i model:

Renault Clío

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [€]:

10000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

10 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.